zamknij reklamę

Koniec obozu kondycyjnego. Turniej LZS w Ludwinie

Koniec obozu kondycyjnego. Turniej LZS w Ludwinie

    Zwieńczeniem obozu kondycyjnego, który się zakończył 9 lutego był turniej drużyn zrzeszenia LZS, gdzie jedną z sześciu zespołów była Iska Krzemień, która zajęła w nim wysokie II miejsce. Turniej odbywał się na hali sportowej w miejscowości Ludwin w powiecie Łęczyńskim. W zmaganiach wzięło sześć drużyn m.in gospodarz turnieju GLKS Ludwiniak Ludwin, LKS Iskra Krzemień, POM Iskra Piotrowice, Dąb Dębowa Kłoda oraz dwa amatorskie zespoły LKS Białka i LKS Turowola.
   Nasza drużyna trafiła do grupy B razem z zespołami Dębowej Kłody oraz LKS Białki. W Pierwszym meczy podopieczni Tomka Dudzica pokonali LKS Białkę 8:0, natomiast w drugim meczu musieli uznać wyższość zawodników Dębu przegrywając 2-0. W półfinale rozgrywek Iskra Krzemień trafiła na swoją imienniczkę z Piotrowic, ale w tym meczu to drużyna z A klasy wyszła zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 3:2, chociaż to lider z okręgówki dwa razy w tym spotkaniu wychodził na prowadzenie to nasi zawodnicy potrafili odrobić straty. Zwycięską bramkę klub z Krzemienia zdobył 2,5 minuty przed końcem meczu i to oni zameldowali się w finale rozgrywek gdzie zmierzyli się ponownie z zespołem Dąb Dębowa Kłoda.
    Finał zawodnicy Iskry Krzemień zaczęli od bardzo dobrych dwóch sytuacji, których niestety nie udało zamienić się na bramkę. Z każdą kolejną minutą pierwszej połowy Iskra grała coraz gorzej o czym świadczyć mogą trzy stracone bramki każda po błędzie jednego z naszych zawodników. W drugiej części spotkania żółto-czerwoni wzięli się do odrabiania strat czym była bramka na 3 do 1 tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Na następnego gola musieliśmy czekać do 4 minuty drugiej części spotkania gdzie bramkę kontaktową strzelił Piotr Widz jednak w tym momencie rozpoczął się kabaret w wykonaniu sędziów. Na początku prawidłowo zdobyty gol nie został uznany przez jednego z sędziów, a następnie Adrian Moskal został ukarany żółtą kartką, w konsekwencji dwiema minutami kary. Sędzia tłumaczył się tym, że popularny Małpa usiłował wymusić faul. To nie była pierwsza decyzja tak kuriozalna w tym turnieju, od początku sędziowie się mylili, podejmowali decyzje z "kapelusza", byli niezgodni ze sobą i nie stosowali się do początkowych ustaleń organizatorskich. Błędne a nie kiedy śmieszne decyzje nie dotyczyły tylko naszej drużyny, ale w każdym meczu można by naliczyć chociażby kilka. Więcej na ten temat można by napisać w oddzielnym artykule. Po tej kuriozalnej sytuacji nasi zawodnicy przestali grać, kolejna bramką w osłabieniu była tylko kwestią czasu, którą Dąb oczywiście wykorzystał i na tablicy wyników widniało 4:1. Do końca spotkania inicjatywa była po stronie Iskry Krzemień jednak piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika, nie pomogło również wycofanie bramkarza, a przeciwnik dołożył jeszcze dwa trafienia ustalając wynik spotkania na 6:1.
    Wynik tego starcia finałowego nie odzwierciedla tego co się działo w samym finale. Iskra Krzemień, która po pierwszej połowie przegrywała już 3:0 potrafiła dojść zespół z Dębowej Kłody w zaledwie 4 minuty, a z przebiegu tych pierwszych minut można wywnioskować, że potrafiła by odrobić straty a także wyjść na prowadzenie. Niestety sędzia w tym sporcie jest "panem i władcą" na boisku i czasem potrafi "wydrukować" całe spotkanie po swojemu.
    Na pochwałę zasługuje postawa naszych zawodników w starciu półfinałowym z POM Iskra Piotrowice. Nasi zawodnicy w tym spotkaniu pokazali klasę, pokonując lidera klasy okręgowej. W meczu tym nie zabrakło woli walki do ostatniej minuty a także umiejętności oraz hartu ducha. Nie obrazilibyśmy się gdyby takie mecze nas zespół rozgrywał na co dzień w klasie A.
     Gratulujemy zwycięzcom z klubu Dąb Dębowa Kłoda. Podziękowania dla organizatorów z zrzeszenia LZS oraz Ludwina.
 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. Dąb Dębowa Kłoda
2. Iskra Krzemień
3. POM-Iskra Piotrowice
4. Ludwiniak Ludwin
5. LKS Turowola
6. LKS Białka

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości

Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies i podobnych technologii m.in. w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszych serwisów do indywidualnych potrzeb użytkowników. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. W programie służącym do obsługi internetu można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Więcej informacji można znaleźc w naszej Polityce Prywatności. [X] Zamknij