Koniec obozu kondycyjnego. Turniej LZS w Ludwinie

Koniec obozu kondycyjnego. Turniej LZS w Ludwinie

    Zwieńczeniem obozu kondycyjnego, który się zakończył 9 lutego był turniej drużyn zrzeszenia LZS, gdzie jedną z sześciu zespołów była Iska Krzemień, która zajęła w nim wysokie II miejsce. Turniej odbywał się na hali sportowej w miejscowości Ludwin w powiecie Łęczyńskim. W zmaganiach wzięło sześć drużyn m.in gospodarz turnieju GLKS Ludwiniak Ludwin, LKS Iskra Krzemień, POM Iskra Piotrowice, Dąb Dębowa Kłoda oraz dwa amatorskie zespoły LKS Białka i LKS Turowola.
   Nasza drużyna trafiła do grupy B razem z zespołami Dębowej Kłody oraz LKS Białki. W Pierwszym meczy podopieczni Tomka Dudzica pokonali LKS Białkę 8:0, natomiast w drugim meczu musieli uznać wyższość zawodników Dębu przegrywając 2-0. W półfinale rozgrywek Iskra Krzemień trafiła na swoją imienniczkę z Piotrowic, ale w tym meczu to drużyna z A klasy wyszła zwycięsko z tego pojedynku wygrywając 3:2, chociaż to lider z okręgówki dwa razy w tym spotkaniu wychodził na prowadzenie to nasi zawodnicy potrafili odrobić straty. Zwycięską bramkę klub z Krzemienia zdobył 2,5 minuty przed końcem meczu i to oni zameldowali się w finale rozgrywek gdzie zmierzyli się ponownie z zespołem Dąb Dębowa Kłoda.
    Finał zawodnicy Iskry Krzemień zaczęli od bardzo dobrych dwóch sytuacji, których niestety nie udało zamienić się na bramkę. Z każdą kolejną minutą pierwszej połowy Iskra grała coraz gorzej o czym świadczyć mogą trzy stracone bramki każda po błędzie jednego z naszych zawodników. W drugiej części spotkania żółto-czerwoni wzięli się do odrabiania strat czym była bramka na 3 do 1 tuż po rozpoczęciu drugiej połowy. Na następnego gola musieliśmy czekać do 4 minuty drugiej części spotkania gdzie bramkę kontaktową strzelił Piotr Widz jednak w tym momencie rozpoczął się kabaret w wykonaniu sędziów. Na początku prawidłowo zdobyty gol nie został uznany przez jednego z sędziów, a następnie Adrian Moskal został ukarany żółtą kartką, w konsekwencji dwiema minutami kary. Sędzia tłumaczył się tym, że popularny Małpa usiłował wymusić faul. To nie była pierwsza decyzja tak kuriozalna w tym turnieju, od początku sędziowie się mylili, podejmowali decyzje z "kapelusza", byli niezgodni ze sobą i nie stosowali się do początkowych ustaleń organizatorskich. Błędne a nie kiedy śmieszne decyzje nie dotyczyły tylko naszej drużyny, ale w każdym meczu można by naliczyć chociażby kilka. Więcej na ten temat można by napisać w oddzielnym artykule. Po tej kuriozalnej sytuacji nasi zawodnicy przestali grać, kolejna bramką w osłabieniu była tylko kwestią czasu, którą Dąb oczywiście wykorzystał i na tablicy wyników widniało 4:1. Do końca spotkania inicjatywa była po stronie Iskry Krzemień jednak piłka nie chciała wpaść do bramki przeciwnika, nie pomogło również wycofanie bramkarza, a przeciwnik dołożył jeszcze dwa trafienia ustalając wynik spotkania na 6:1.
    Wynik tego starcia finałowego nie odzwierciedla tego co się działo w samym finale. Iskra Krzemień, która po pierwszej połowie przegrywała już 3:0 potrafiła dojść zespół z Dębowej Kłody w zaledwie 4 minuty, a z przebiegu tych pierwszych minut można wywnioskować, że potrafiła by odrobić straty a także wyjść na prowadzenie. Niestety sędzia w tym sporcie jest "panem i władcą" na boisku i czasem potrafi "wydrukować" całe spotkanie po swojemu.
    Na pochwałę zasługuje postawa naszych zawodników w starciu półfinałowym z POM Iskra Piotrowice. Nasi zawodnicy w tym spotkaniu pokazali klasę, pokonując lidera klasy okręgowej. W meczu tym nie zabrakło woli walki do ostatniej minuty a także umiejętności oraz hartu ducha. Nie obrazilibyśmy się gdyby takie mecze nas zespół rozgrywał na co dzień w klasie A.
     Gratulujemy zwycięzcom z klubu Dąb Dębowa Kłoda. Podziękowania dla organizatorów z zrzeszenia LZS oraz Ludwina.
 

KOŃCOWA KLASYFIKACJA:

1. Dąb Dębowa Kłoda
2. Iskra Krzemień
3. POM-Iskra Piotrowice
4. Ludwiniak Ludwin
5. LKS Turowola
6. LKS Białka

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości