Zima spędzona jako vice lider.

Zima spędzona jako vice lider.

   Lubelska A-klasa grupa I w tym roku przez wielu nazywana "okręgówką" ze względu na drużyny jakie się w niej znajdują. Niemal wszystkie zespoły, które spadły z klasy okręgowej trafiły właśnie do tej grupy A-klasy i o mistrzostwo walczą takie firmy jak: spadkowicze Stok Zakrzówek, Płomień Trzydnik Duży, Unia Wilkołaz oraz jak na razie z marnym skutkiem Perła Borzechów. Do tego dodać trzeba beniaminka z Józefowa, który bardzo dobrze zaczął sezon, a także LKS Stróża, Iskra Krzemień oraz Stal II Kraśnik, które w tym roku pragną zakończyć rozgrywki na pierwszy miejscu. To wszystko uzupełnione drużynami takimi jak LZS Poniatowa Wieś, GLKS Potok Wielki, GUKS Modliborzyce, Tęcza Kraśnik, Sygnał Chodel, Ruch Popkowice, które razem tworzą mieszankę wybuchową.
    Zimę na fotelu lidera spędzi Unia Wilkołaz (28 pkt), która rzutem na taśmę zapewniła sobie czteropunktową przewagę nad drugą Iskrą Krzemień oraz LKS Stróża. Punkt mniej uzbierała czwarta Wisła Józefów, a tuż za nią trzy zespoły z 22 punktami na koncie: LZS Poniatowa Wieś, Stal II Kraśnik oraz Stok Zakrzówek. Na ósmym miejscu tylko z trzy punktową stratą do drugiej Iskry Krzemień uplasowała się drużyna Płomień Trzydnik Duży. Niższe lokaty zajmują kolejno: Tęcza Kraśnik 15 pkt, GLKS Potok Wielki oraz Perła Borzechów 13 pkt, Sygnał Chodel 11 pkt, Ruch Popkowice 8 pkt i czerwoną latarnią aż do wiosny pozostanie GUKS Modliborzyce z dorobkiem 7 pkt.
    Najwięcej bramek w tej rundzie strzeliły zespoły Płomień Trzydnik Duży oraz LZS Poniatowa Wieś, aż po 37 goli wpakowali napastnicy tych dwóch drużyn rywalom. 36 trafień zanotowała też Wisła Józefów tracąc aż 32 gole co daje marny bilans bramkowy. Dla porównania Iskra Krzemień potrafiła strzelić 27 bramek co daje 9 miejsce w lidze pod tym względem. Najgorszą drużyną jest GUKS Modliborzyce z 15 trafieniami, przy tym tracąc ich najwięcej bo aż 62(!!!) co przy takim tempie w rundzie rewanżowej da ponad 100 bramek straconych. Niewiele lepiej pod tym aspektem spisuje się drużyna Ruchu Popkowice, gdzie wynik ten wynosi 45 stracone gole.
    W tym roku Iskra Krzemień gra zdecydowanie lepiej i skuteczniej co daje nam drugie miejsce i tylko cztery punkty straty do lidera. Różnica punktów między pierwszymi ośmioma zespołami jest bardzo mała, ponieważ liga jest bardzo wyrównana i ciężko na półmetku oceniać tak naprawdę kto zakończy sezon jako mistrz. Każdy może wygrać z każdym, w wielu meczach ciężko wskazać faworyta, gdyż każdy z zespołów prezentuje podobny poziom. Dlatego na wiosnę czeka nas jeszcze więcej emocji, goli i świetnych parad bramkarzy, a to wszystko pozwoli wyłonić nam mistrza A-klasy i miejmy nadzieję, że będzie nim nasz ukochany klub Iskra Krzemień.

Statystyki zawodników Iskry Krzemień już niebawem. 

Komentarze

Dodaj komentarz
do góry więcej wersja klasyczna
Wiadomości (utwórz nową)
Brak nieprzeczytanych wiadomości